Profesio

VODITELJ INFORMATIČKE SLUŽBE (M/Ž)

Za našeg klijenta, vodeću tvrtku u Hrvatskoj koja se bavi prodajom širokog asortimana proizvoda primjenjivih u velikom broju tehničkih djelatnosti, tražimo djelatnika na poziciji:

Voditelj informatičke službe (m/ž)

Lokacija: Zagreb, Veliko Trgovišće

Opis posla:

  • organizacija i vođenje informatičke službe
  • vođenje informatičkih projekata
  • održavanje baze podataka
  • održavanje servera i mreže
  • programiranje
  • sudjelovanje u formiranju strategije razvoja informacijskog sustava
  • implementacija, testiranje i održavanje operacijskih sustava, poslužitelja, mrežnih servisa i programske opreme na korisničkim računalima, određivanje i nadzor pravila kojima se osigurava sigurnost podataka, administriranje medija za pohranu podataka i održavanje arhive medija, vođenje evidencije postojeće računalne opreme i njezino održavanje te praćenje potrebe za nabavom nove informatičke opreme
  • upravljanje (ITIL) procesima vezanim uz redovno održavanje i unaprjeđivanje informacijskog sustava (primjerice: proces upravljanja promjenama, proces upravljanja korisničkim pristupom, upravljanje incidentima)
  • redovito izvješćivanje uprave o općem stanju sustava, kao i statusu izvršenosti zadataka
  • odgovornost za pravovremeno rješavanje IT Help Desk problema;  pružanje usluge pomoći korisnicima informatičkog sustava te otklanjanje incidenata u informatičkom sustavu; nadziranje pristupa internetu i intranetu; provođenje penetracijskih testova operacijskog sustava, programske opreme i infrastrukturnih servisa na upad u informatički sustav; briga za djelotvorno i ispravno korištenje informatičkih resursa; nadziranje ispravnosti, raspoloživosti i opterećenja kapaciteta računalnog sustava; praćenje, proučavanje i primjena zakonskih i drugih propisa iz područja informacijske tehnologije
  • razumijevanje poslovnih procesa i njihove informatičke podrške, predlaganje mjera za optimizaciju i automatizaciju; sudjelovanje u IT projektima; implementacija tehničkih rješenja s ciljem da se procesi učine efikasnijim i isplativijim
  • instalacija i konfiguriranje Windows radnih stanica
  • instalacija pratećeg softvera (Office, Antivirus…)
  • priprema prijedloga i izvještaja za kupovinu informatičke opreme i softvera u okviru aktualnih standarda tvrtke
  • nabava, instalacija i održavanje informatičke opreme te vođenje evidencije o istoj
  • vođenje dokumentacije iz područja IT-a
  • osposobljavanje radnika za rad s novim programima i uređajima
  • testiranje novih softvera
  • komunikacija s hardverskim i softverskim kućama te drugim partnerima
  • briga o sigurnosti podataka i svi ostali poslovi vezani uz informacijsku sigurnost
  • pripremanje određenih procedura/programa koji bi služili kao pomoćna sredstva u radu tvrtke u slučaju potrebe
  • komunikacija i dogovaranje poslova s telekom operaterima

Uvjeti:

  • formalno obrazovanje o informacijskim tehnologijama; završen fakultet elektrotehnike i računarstva ili fakultet organizacije i informatike ili srodni tehnički fakultet
  • minimalno 5 godina radnog iskustva
  • minimalno 2 godine iskustva upravljanja projektima u informatici /sa snažnom informatičkom komponentom
  • poželjno praktično iskustvo rada u procesno orijentiranom sustavu (ERP)
  • napredan nivo znanja rada u MS Excel-u;
  • odlično znanje engleskog jezika
  • visoka razina komunikacijskih vještina u usmenom i pisanom obliku
  • organizacijske sposobnosti
  • sposobnost logičko – analitičkog razmišljanja, smisao za rješavanje tehničkih problema
  • orijentiranost ka korisnicima
  • sklonost ka učenju novih sadržaja i spremnost na stalno usavršavanje, praćenje i usvajanje novih znanja
  • odlično poznavanje računalnih mrežnih i komunikacijskih sistema (LAN/WAN)
  • odlično poznavanje i iskustvo u radu na poslovima sistem administracije (serveri, podaci, mrežna oprema)
  • vozačka dozvola B kategorije
  • Prednost imaju kandidati koji imaju:
    – certifikate tvrtki Microsoft (MCSA, MCSE…) ili Cisco (CCNA, CCNP…)
    – iskustvo u radu s MS Navision 2016
    – iskustvo u radu s MS Exchange 2016 serverom
    – iskustvo u radu s Android operativnim sistemom i aplikacijama

Nudimo:

  • Ugovor o radu na neodređeno vrijeme uz uvjet probnog rada od 6 mjeseci
  • Temeljita i sveobuhvatna edukaciju
  • Stimulativna primanja u skladu s rezultatima
  • Rad u stabilnom, pozitivnom i uspješnom okruženju

Zamolbu i životopis poslati putem forme za prijavu najkasnije do 08.10.2021.

Kontaktirani će biti samo oni kandidati koji ispunjavaju uvjete navedene u oglasu.

Kategorija: IT i telekomunikacija
Vrsta zaposlenja: Rad na neodređeno vrijeme
Lokacija zaposlenja: Hrvatska